The news is by your side.

Alza si koleduje o problém? Po Prahe sa prechádzal smutný a možno opitý Alzák…

588

Určite to nie je prvýkrát, čo si si povedal, že Ťa už nič nedokáže prekvapiť. Ale predsa sa ešte z času na čas objaví niečo, čo nasadzuje nový level. Tým je určite aj včerajšia kauza smutného Alzáka, ktorý sa prechádzal po centre českej Prahy. Server G.CZ tvrdí, že sa do kostýmu obliekol alsolvent UMPRUM Jonáše Strouhala, ktorý chcel poukázať na to, ako marketing môže zasahovať do nášho života.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

„Konzumní kultura často k manipulaci se zákazníkem využívá animistických strategií, při nichž neživé objekty, přístroje i celé korporátní identity připodobňuje živým tvorům, maskotům, subjektům. Jedním z nejtypičtěšjích příkladů v českém prostředí je v rámci firemní identity široce využívaný maskot jednoho velkého internetového obchodu s elektronikou. Dlouholetý s ním spojený marketing se již přelil do 3D animované postavičky až po plyšové fetiše,“ Popisuje svoj umelecký projekt absolvent pražskej UPRUM, ktorý sa snaží poukázať výkon populárneho Alzáka v inom svete, než v ktorom ho poznáme.

alza
zdroj: g.cz

Podľa našich exkluzívnych informácií sa nejedná o projekt spoločnosti Alza. Pravdepodobne sa tak jedná len o skutočne prácu mladého obsolventa, ktorý na seba pomerne rýchlo dokázal upútať veľkú pozornosť.

Zdroj: g.cz, úvodný obrázok: g.cz

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.