The news is by your side.

Apple zaznamenal najväčší pokles predaja iPhonov v dejinách. Huawei vedie!

265

Celosvetový trh so smartfónmi dnes vyzerá veľmi pochmúrne, situácia v Číne je ešte horšia. Napriek tomu, že sa výrobcovia snažia svoje portfólio smartfónov neustále aktualizovať, niektorým sa nedarí udržať predaje svojich modelov a zaznamenávajú čoraz väčší prepad.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Huawei je momentálne najlepší

Spoločnosť Huawei zaznamenala na čínskom trhu výrazný nárast predaja svojich smartfónov. Tabuľka ukazuje, že kým Huawei, dodal za prvý Q 2019 až o 41 percent viac smartfónov, spoločnosť Oppo zaznamenala pokles dodania o 4 % a Vivo o 2 percentá. Horšie je na tom spoločnosť Xiaomi. Tá zaznamenala pokles až o 13 percent a Apple o rovných až 30 percent.

huawei
zdroj: phonearena.com

Pre Apple je to jeden z najhorších kvartálov odkedy sú iPhony vôbec v predaji. Tim Cook, generálny riaditeľ spoločnosti Apple, upokojuje investorov tým, že predaje budú v priebehu ďalších mesiacov už silnejšie.

Zdroj: phonearena.com, úvodný obrázok: TASR

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.