The news is by your side.

Celý svet smúti za Maestrom Gottom! FOTO Odchádza Sinatra východného bloku

178

PRAHA/BRATISLAVA/BERLÍN – O úmrtí Karla Gotta informujú v špeciálnych hláseniach všetky hlavné nemecké spravodajské televízie aj weby. Pre mnohých z nich je to dnes správa číslo jeden. Český spevák, ktorý zomrel v utorok krátko pred polnocou vo veku 80 rokov, má v Nemecku dodnes rad fanúšikov. Ani okolité krajiny však nezaostávajú. Smutná informácia už obletela mnohé rakúske, maďarské, poľské, švajčiarske či francúzske portály.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Ako o “prelomovej správe” (breaking news) dnes o Gottovej smrti informovali napríklad televízia n-tv a Welt alebo weby verejnoprávnej televízie ARD, magazínu Spiegel či denníkov Süddeutsche Zeitung a Bild.

Celý svet smúti za

Zdroj: bild
Celý svet smúti za

Zdroj: Spiegel Online

Práve web najčítanejších nemeckých novín patrí k tým, kde je správa o úmrtí speváka tou hlavnou. “Karel Gott je mŕtvy,” píše veľkým písmom Bild, ktorý informáciu doplnil čiernobielou fotografiou českej hviezdy. Podobne ako ďalšie médiá pripomína Gotta ako “Zlatý hlas z Prahy”, ktorý sa preslávil okrem iného piesní Včielka Mája, ktorú aj v Nemecku pozná niekoľko generácií poslucháčov.

Celý svet smúti za

Zdroj: web.de

“V Karlovi Gottovi zomrel veľký tenor a spevák populárnej hudby,” konštatuje Bild a pripomína, že Gott, ktorý v poslednom čase bojoval s akútnou leukémiou, za svoj život predal vyše 50 miliónov nahrávok.

Celý svet smúti za

Zdroj: France24

“Legenda populárnej hudby zomrela. Gottov hlas sprevádzal prvé lásky celej povojnovej generácie,” píše web rakúskeho denníka Kurier. V úvode článku pripomína Gottov hit Včielka Maja, ktorý je stále populárny v Rakúsku aj v Nemecku. Denník Kurier pripomína aj aktuálny hit Srdce nehasne, ktorý pre Gotta a jeho dcéru Charlotte Ellu zložil Richard Krajčo.

Celý svet smúti za

Zdroj: Kurier

Denník Salzburger Nachrichten okrem Včielky Maji pripomenul aj ďalšie z desiatok Gottových hitov, napríklad piesne Lady Carneval a Babička. Medailónik s radom Gottových fotografií a s niekoľkými videami s jeho piesňami priniesol napríklad denník Der Standard, ktorý pripomenul aj Gottov duet s nemeckým raperom Bushidom Für immer jung (Navždy mladý).

Celý svet smúti za

Zdroj: Der Standard
Celý svet smúti za

Zdroj: Kronen Zeitung
Celý svet smúti za

Zdroj: Fakt24
Celý svet smúti za

Zdroj: FAZ
Celý svet smúti za

Zdroj: Blikk

 

Karel Gott bojoval so zákernou chorobou. V roku 2015 mu lekári oznámili, že trpí zhubnou rakovinu lymfatických uzlín, o niekoľko mesiacov neskôr informoval, že je zdravý. Zápasil sa však aj s ďalšími zdravotnými problémami vrátane zápalu pľúc, s ktorým bol hospitalizovaný aj koncom júla tohto roku.

Celý svet smúti za

Zdroj: Lokál
Celý svet smúti za

Zdroj: Merkur.de

Spevák za svoju dlhú kariéru získal celý rad ocenení. Stal sa legendou ankety Zlatý slávik, ktorú vyhral 42-krát, od roku 1963 mu víťazstvo ušlo len osemkrát. Gott ako jeden z mála českých umelcov prerazil aj v zahraničí.

Celý svet smúti za

Zdroj: Onet
Celý svet smúti za

Zdroj: Ujzso

Celý svet smúti za

Zdroj: Blick

​Český premiér Andrej Babiš navrhne vláde, aby sa krajina rozlúčila so zosnulým spevákom formou štátneho pohrebu v katedrále svätého Víta. “Myslím si, že by si pán Gott zaslúžil, aby sa s ním ľudia mohli takto rozlúčiť,” citovala Babiša televízia ČT24.

Celý svet smúti za

Zdroj: Welt
Celý svet smúti za

Zdroj: tz
Celý svet smúti za

Zdroj: SRF News

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.