The news is by your side.

Česi a Slováci pozor! Kvôli chybe Facebooku je ohrozených až 50 miliónov aktívnych účtov. Vieme, viac!

159

Spoločnosť Facebook oznámila, že to tento týždeň objavila bezpečnostnú dieru, ktorá postihla až 50 miliónov užívateľov z celého sveta. Malo sa tak stať vďaka zraniteľnosti v kóde, ktorý umožnil ľuďom vidieť cez funkciu Zobraziť ako aj cudzie používateľské účty.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Facebook informuje, že útočníci zneužili funkciu Zobraziť ako na ukradnutie prístupových “žetónov”. Jedná sa o špeciálne kódy, vďaka ktorým sa je možné dostať do používateľského účtu aj bez nutnosti zadávania hesla používateľa. Samotné žetóny fungujú napríklad v našich zariadeniach, kedy si už Facebook pamätá naše prihlásenie, a tak sa nemusíme pri každej návšteve Facebooku prihlásiť znova.

Facebook sa užívateľom ospravedlnil za chybu a preventívne funkciu stiahol

Všetkých 50 miliónov prístupových kódov, o ktorých Facebook vie, že sa dostali do nesprávnych rúk, bolo obnovených. Všetci dotknútí používatelia sa pre zobrazenie Facebooku musia znova prihlásiť do svojho účtu, čím sa automaticky nahrádza starý žetón za nový.

Spoločnosť Facebook už nenecháva nič na náhodu a v súčasnosti sa rozhodla funkciu Zobraziť ako stiahnuť až dovtedy, kým ju poriadne nepreskúma a nebude si 100 % istá o tom, že je už úplne bezpečná. Najväčšia sociálna sieť preventívne vygenerovala nové prístupy aj pre ďalších 40 miliónov používateľov, aby už nedošlo k ďalšiemu ohrozeniu zabezpečenia. Celý prípad budeme pozorne sledovať. Faktom je, že táto kauza poriadne nahnevala používateľov Facebooku, ktorým nejde do hlavy, ako najväčší gigant nemôže mať podchytené základné funkcie a ich zabezpečenie.

Aký máš názor na celý incident a novú bezpečnostnú dieru? Vyjadri sa v diskusii na sociálnych sieťach.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: pexels.com

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.