The news is by your side.

Facebook a Instagram už do Huawei smartfónu nenainštalujete

615

Čínska spoločnosť Huawei oficiálne končí s podporou viacerých zaujímavých služieb. Aplikácie ako Facebook, Instagram, Messenger či WhatsApp si do všetkých pripravovaných smartfónov od Huawei už nenainštalujeme.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Plošný zákaz viacerých populárnych aplikácií platí len pre dnes ešte nevydané Huawei smartfóny. Čínsky výrobca zároveň upozorňuje majiteľov súčasných modelov, že sa ničoho nemusia obávať.

Situácia pre Huawei nie je ľahká

V následujúcom období sa očakáva dohoda medzi Huaweiom a spoločnosťou Google. V prípade, že sa obaja giganti medzi sebou nedohodnú, pre číňanov to môže znamenať katastrofu, pretože nebudú môcť používať operačný systém s funkciami ako YouTube, Google či Obchod Play pre svoje budúce smartfóny. Samotný problém spôsobil nedávno podpísaný čierny zoznam v Spojených štátoch, ktorý označil čínsky Huawei za nedôveryhodnú a rizikovú spoločnosť.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: nseavoice.com

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.