The news is by your side.

Finančná správa upozorňuje na falošných kontrolórov

260

Asi nás už nič neprekvapí. Slováci sú skutočne veľmi vynaliezaví a svoje o tom vedia občania, ktorých navštívili falošní kontrolóri, ktorí sa vydávali za príslušníkov finančnej správy. O celom prípade upozorňuje Finančná správa vo svojom vyhlásení.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Falošní kontrolóri z Finančnej správy

V stredu, 3. júla 2019, prišli do prevádzky v Hriňovej dve ženy, ktoré sa vydávali za príslušníčky finančnej správy. Vyžadovali od majiteľky prevádzky doklady k eKase, pričom sa nepreukázali preukazom príslušníka finančnej správy a ani nespísali zápisnicu o kontrole,” 

“Falošné kontrolórky žiadali od majiteľky prevádzky, aby predložila fotokópiu žiadosti o pridelenie kódu eKasa a písomné potvrdenie o zakúpení certifikovaného riešenia. Finančná správa upozorňuje daňové subjekty, aby si dali pozor na takéto podvodné konanie,”

Zároveň Finančná správa dodáva, že kontrolór má pri sebe vždy preukaz príslušníka finančnej správy. Rovnako tak je vždy vyslaný na miesto vo dvojici. Po kontrole je vždy vydaná zápisnica, ktorá vyžaduje podpis všetkých zúčastnených osôb.

Zdroj: Finančná správa, úvodný obrázok: ekonomika.sme.sk

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.