The news is by your side.

Horúca správa: Kríza s Huaweiom zažehnaná. Trump zrušil zákaz!

270

Pre všetkých fanúšikov spoločnosti Huawei máme skvelú správu. Americký prezident Donald Trump na samite G20 potvrdil, že americké firmy budú môcť pokračovať v obchodovaní s čínskou spoločnosťou Huawei. Tá už teda nie je na takzvanej čiernej listine.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Donald Trump sa postaral o poriadný rozruch už pred pár týždňami, kedy Huawei dal na čiernu listinu. To znamenalo, že sa spoločnosťou prestával baviť Google, Intel a ďalší veľký hráči, ktorý pre Huawei dodávajú softvér či hardvér. Dovolím si povedať, že ani vedenie čínskej spoločnosti nevedelo, čo s ňou bude a neoficiálne zdroje dokonca hovorili o pozastavení výroby niektorých smartfónov.

Trump použil tlakový efekt

Krok zo strany amerického prezidenta prichádza len krátko po obchodných rokovaniach medzi Spojenými štátmi a Čínou. Zdá sa, že si Huawei môže nateraz vydýchnuť a všetko nasvedčuje tomu, že budúcnosť firmy už nateraz nie je ohrozená. Spoločnosť tak môže naďalej ponúkať operačný systém Android pre svoje budúce smartfóny, ako aj využívať hardvér od Intelu a ďalších výrobcov.

Zdá sa, že aj napriek tomu, že kríza s Huaweiom je nateraz zažehnaná. Spoločnosť si začne budovať zadné vrátka, aby v prípade, že sa niečo podobné ešte niekedy zopakuje, bude môcť byť menej viazaná na ostatné spoločnosti. Môžeme teda očakávať, že si bude Huawei vyrábať viac vlastného hardvéru a možno sa skutočne dočkáme aj ich vlastného operačného systému v svojich smartfónoch.

Zdroj: androidcentral.com, úvodný obrázok: Daily Express

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.