The news is by your side.

Huawei ukľudňuje svet: Budeme naďalej vytvárať bezpečný ekosystém

211

Kauza Huawei v posledných dňoch vyvrcholila. Ako už asi viete, Spojené štáty sa postarali o to, aby sa čínska spoločnosť mohla rýchlo ocitnúť na dne. Čínsky Huawei sa totiž dostal na čiernu listinu a pre technologického giganta a najväčšieho výrobcu mobilných telefónov na svete to znamená, že od neho dáva ruky preč už aj Google, ktorý stojí za operačným systémom Android.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Spoločnosť Huawei pravdepodobne nezíska operačný systém Android už pre žiaden svoj ďalší smartfón. Ak sa aj napriek tomu tak stane, služby ako YouTube, Gmail a neskôr aj Obchod Play, nebudú vôbec funkčné. Je to len pár dní, čo sa výrobca dostal na čiernu listinu a ruky preč od neho dala už väčšina významných amerických firiem. Číňania nedávno zverejnili svoje stanovisko pre Slovensko a Česko.

huawei

Celý prípad okolo spoločnosti Huawei pozorne sledujeme a o ďalších novinkách Vás budeme podrobne informovať.

Úvodný obrázok: nikkei.com

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.