The news is by your side.

Instagram začína na Slovensku blokovať nevhodné príspevky

202

Spoločnosť Instagram začína tvrdú blokádu nevhodných príspekov. Zástupcovia Instagramu prezradili, že budú blokovať hashtagy, ktoré bojujú proti očkovaniu. Nakoľko je očkovanie podľa Svetovej zdravotnej organizácie veľmi potrebné a na Instagrame sa v poslednej dobe objavilo množstvo anti-reklám proti očkovaniu, sieť bude obsah s hashtagmi v boji proti očkovaniu blokovať.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Razantná blokáda prichádza po veľkom tlaku od Svetovej zdravotníckej organizácie. Prvé plány prezradil Facebook už pred dvoma mesiacmi, medzitým vypukli osýpky v New Yorku a v tejto dobe zároveň bežala veľká antikampaň proti očkovaniu.

Sociálna sieť Instagram plánuje bojovať proti dezinformáciám. Jednou z noviniek bude v budúcnosti aj okno, ktoré bude upozorňovať ľudí na dôležitosť vakcíny. Presnejšie by malo okno ponúknuť všetky podrobné informácie o hľadanej vakcíne. Predstavitelia sociálnej siete zároveň upozorňujú, že presadiť zmeni bude trvať určitý čas.

V tejto chvíli nie je jasné, na aké všetky novinky sa môžeme tešiť na Slovensku. Isté je, že Instagram bude bojovať proti anti-reklamám na očkovanie aktívnejšie.

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok: pexels.com

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.