The news is by your side.

Kiska prezradil detaily o svojej strane: Preberieme moc a zodpovednosť

278

Končiaci prezident Andrej Kiska pre rozhovor v televízii TA3 uviedol, že v jeho novej strane budú úžasní mladí ľudia i skúsení politici. Kiska plánuje vytvoriť štandardnú stranu s pevnými štruktúrami. Zároveň však dodal, že plánuje byť lídrom strany.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

„Som zástancom zlatej strednej cesty, a táto naša nová strana by preto mala byť centristickou. Aj ľudia, ktorých som oslovil, nie sú nositeľmi extrémnych hodnôt, či už doprava, alebo doľava. Žiaden extrém podľa mňa totiž nie je dobrý. Tá situácia je dnes taká, že keď vidíme, čo sa deje na strane ľavice a keďže sa chystá do politiky Štefan Harabin so svojou novou stranou, tak sa vytvára možná spolupráca, by som to nazval nie dobrých strán. To nesmieme dovoliť, “ povedal Andrej Kiska.

Na otázku, na akých ľudí sa môžeme tešiť v kiskovej novej strane, prezident odpovedal „Ku konkrétnym menám sa vyjadrím až 17. júna tohto roka, pretože by som rád dokončil svoj mandát prezidenta nadstrannícky. Ľudia, ktorí uvažujú o našej strane, majú tiež svoje záväzky a dohodli sme sa na jún,. Zároveň Kiska dodáva, že financovať stranu bude prevažne z vlastných zdrojov.

Zdroj: topky.sk, úvodný obrázok: YouTube – Andrej Kiska

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.