The news is by your side.

Nebezpečné zmutované sršne sú už na Slovensku. Neuveríš, čím sa živia!

11 653

Niekedy sa zdá, že sme už toho zažili naozaj veľa, a že nás už nič nedokáže prekvapiť. Opak sa stal pravdou a táto správa určite prekvapí veľké množstvo našich čitateľov. Na východe Slovenska v meste Stropkov, čitateľ serveru Topky.sk, odfotil zmutované smršne, ktoré sú pôvodom z Ázie. Sršne sú oproti naším výrazne väčšie a dokonca sú pre našu prírodu veľmi nebezpečné.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Čitateľ sa pochválil celkom 4 nálezmi. Obáva sa toho, že tieto sršne môžu mať hniezdo priamo v Stropkove, čo by mohlo znamenať nepríjemnú situáciu pre naše včely. Tento hmyz je totiž dobre známy ako zabijak včiel a ich lietajúcej rodiny, keďže sa nimi živý už stáročia. Kým zahraničné včely sa voči sršňom vedia brániť, naše s takýmto druhom hmyzu iba často prídu do kontaktu a čitateľ sa obáva, že nemusia mať šancu prežiť.

srsne
zdroj: topky.sk

Nebezpečný hmyz je už na východnom Slovensku

Ázijský sršeň je nebezpečný aj pre človeka. Má totiž 17 až 32 milimetrové žihadlo a dokáže človeka bodnúť aj viackrát za sebou, čo určite nie je sranda. Tomuto hmyzu sa určite vyhýbajte, pretože predstavuje nebezpečenstvo aj pre nás. V prípade, že by ste tohto sršňa spozorovali, určite nám dajte vedieť. Nezabudnite článok zdieľať, aby si ľudia dali na tento nebezpečný hmyz pozor.

srsne
zdroj: topky.sk

Článok pochádza z minulého roka. Chceme upozorniť na možný nebezpečný hmyz, ktorý sa u nás môže objaviť aj v tomto roku.

Zdroj: topky.sk, úvodný obrázok: nationalgeographic.com

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.