The news is by your side.

Počet obetí teroristického útoku na Srí Lanke stúpol na 290 mŕtvych

195

Včerajšie teroristické útoky na Srí Lanke majú za následok už 290 mŕtvych. Krajina sa stále spamätáva z nedeľných 8 výbuchov, z ktorých tri sa odohrali v katolíckych kostoloch. Vo všetkých prípadoch výbuch spôsobil samovražedný atentátnik.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Tamojšie úrady informovali už o 290 obetiach a až 500 zranených. Podľa dostupných informácií, Polícia zadržala z organizovania bombových výbuchov už 24 ľudí. Polícia začala vyšetrovanie postupu tajnej služby, ktorá neodhalila včas bombové útoky, a teda atentátnikom nezabránila zabiť stovky ľudí.

Polícia o možných výbuchoch vedela dopredu

Zahraničné médiá informujú, že niektorí politici o útokoch boli informovaní. Šéf tunajšej polície totiž svojich dôstojníkov informoval o možných hrozbách až 10 dní dopredu s odvolaním sa na informácie od tajnej služby. Túto informáciu už priznal aj premiér, ktorý prezradil, že vyšetrovatelia pracovali s informáciou, že môže dôjsť k nešťastiu.

Zdroj: aktuality.sk, úvodný obrázok: SITA/AP

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.