The news is by your side.

Polícia chce zakázať Waze. Dôvodom je funkcia odhaľovania policajných hliadok

224

Väčšina aktívnych vodičov používa aplikáciu Waze na dennom poriadku. Tá totiž okrem toho, že funguje ako navigácia, umožňuje všetkým používateľom aplikácie nahlásiť policajné hliadky, vďaka čomu môžu byť vodiči viac v bezpečí pred kontrolou. Táto funkcia sa však polícii nepáči, pretože si myslí, že kontrola je potrebná a vyhýbať sa jej môžu hlavne ľudia, ktorí lietajú v problémoch.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Polícia chce funkciu nahlásenia hliadok zakázať

Polícia v New Yorku napísala spoločnosti Google list, v ktorej polícia žiada, aby spoločnosť zrušila funkciu nahlásenia policajných hliadok. V liste pre Google, ktorý vlastní aplikáciu Waze, sa píše, že jednotlivci, ktorí zverejňujú miesta kontrolných hliadok, môžu mať problémy so zákonom a spôsob nahlásovania a obchádzania kontrolných policajných hliadok je maximálne nezodpovedný. Ďalej sa v liste uvádza, že túto funkciu môžu zneužívať problematické osoby.

Google sa bráni

Je zaujímavé, že sa New Yorkská polícia rozhodla napísať do Googlu len krátko po vydaní novej aktualizácie Google Mapy, ktoré umožňujú nahlásiť policajné hliadky s rýchlostným radarom. Spoločnosť Google na list reagovala. Podľa nej je bezpečnosť najvyššou prioritou pri vývoji navigácie. Zároveň Google verí, že funkcia nahlásenia policajných hliadok, prispeje k väčšej opatrnosti vodičov a umožní im robiť bezpečnejšie rozhodnutia na cestách.

Waze rozdeľuje spoločnosť

Názor na aplikáciu Waze a jej “zaujímavé funkcie” rozdeľuje spoločnosť na dva tábory. Kým jedná časť ľudí je za to, aby aplikácia umožňovala nahlasovať policajné hliadky, druhá časť ľudí je presvedčená o tom, že toto nie je správny krok k zvýšeniu bezpečnosti na cestách, práve naopak. Aký máš názor na funkciu nahlásenia radaru či policajnej hliadky? Podeľ sa oňs naš ou komunitou.

Zdroj: newyork.cbslocal.com, úvodný obrázok: knowtechie.com

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.