The news is by your side.

Používaš Instagram, daj si pozor na podvodné stránky

149

Polícia na sociálnej sieti Facebook upozorňuje všetkých ľudí na podvodné stránky na Instagrame. Tie fungujú za účelom získania nahých fotografií.

“Odbor počítačovej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru analyzoval informácie o účte, ktorý na sociálnej sieti Instagram ponúka možnosť prihlásiť sa do súťaže o výhru, ktorou je fotenie zdarma na ostrove Hawaii, poprípade ponúka možnosť na spoluprácu v oblasti modelingu.

Uvedený účet sa dá ľahko zameniť s účtom modelingovej agentúry Elite Model Look. Po kontaktovaní uvedenej stránky žiadajú od používateľov zaslanie nahých fotografií, a to aj v prípade, že používateľ uvedie, že je vekom ešte dieťa.

Varujeme všetkých záujemcov o túto súťaž, ktorá je s najväčšou pravdepodobnosťou falošná a má slúžiť len na prilákanie obetí, aby v žiadnom prípade neposielali na uvedený účet na Instagrame žiadne svoje fotografie a všeobecne aby pri práci s internetom a sociálnymi sieťami dbali na opatrnosť a zdravý rozum” dodáva Polícia na svojej stránke.

Zdroj: Polícia – Facebook, úvodný obrázok: Pexels.com

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.