The news is by your side.

Predaje Google smartfónov sú katastrofou. Google obviňuje konkurenciu z tlaku

195

Materská spoločnosť Googlu ohlásila svoje finančné výsledky za prvý kvartál 2019. Tie ukazujú viditeľný pokles v predaji smartfónov Google Pixel. CEO spoločnosti dodáva, že nižšie predaje odzrkadľuje viditeľný tlak na segment prémiových smartfónov.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Spoločnosť Google neprezradila, kto konkrétne môže za nižšie predaje smartfónov Google Pixel. Isté je, že nižším predajom nepomohla ani cena smartfónov, keďže tretia generácia bola oproti druhej generácii výrazne drahšia.

Smartfóny od Googlu patria v Spojených štátoch stále medzi pomerne obľúbené. Tomu prispieva aj fakt, že okrem vysokého výkonu, ponúkajú úplne čistý operačný systém Android a vždy najnovšie systémové aktualizácie. Tentokrát však Google nestačil na konkurenciu a aj napriek rýchlosti nových aktualizácií, sa predaj Pixelov prepadol.

Zdroj: androidauthority.com, úvodný obrázok: YouTube – Marques Brownlee

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.