The news is by your side.

Smútok pre hráčov? Twitch je od tejto chvíle v tejto krajine zablokovaný!

122

Obľúbená herná platforma Twitch zažila v následujúcich dňoch najprv rýchly nárast používateľov, a potom rýchly pád. Asi takto by sa dalo nazvať to, čo predviedli čínske úrady, ktoré sa rozhodli Twitch zablokovať potom, ako platforma začala naberať na popularite. Streamingová služba je v tejto chvíli odstránená už aj z lokálneho servera App Store, vďaka čomu ju už nebude možné nainštalovať.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Všetko to začalo potom, ako minulý mesiac aplikácia Twitch zaujala tretie miesto medzi všetkými bezplatnými aplikáciami v Číne. Analytická spoločnosť Mobile Sensor Tower prezradila pre denník The Verge, že 27. augusta službe Twitch vzrástli stiahnutia až o 23 násobok. Vzhľadom k tomu, že služba začala naberať na popularite a číňania začali sledovať aj stream od hráčov mimo svojej krajiny, tunajšie úrady sa rozhodli pre veľkú stopku.

Čína obmedzuje aj Facebook či Google

Spoločnosť Twitch, ktorú vlastní veľký Amazon, zaznamenala v poslednom roku obrovský nárast divákov. Ten je údajne spôsobený aj titulom Fortnite, ktorý dokonca oživil herný priemysel a bol to ďalší veľký trhák po hre Minecraft. Čínska vláda v tejto chvíli cenzuruje akúkoľvek západnú mediálnu platformu. V Číne tak nefunguje Facebook, Twitter a samozrejme ani Google či Twitch. Nedávne náznaky spoločnosti Valve, ktorá stojí za platformou Stream, naznačujú, že by sa táto služba mohla uchádzať o čínsky trh, no so značným obmedzením.

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok: dexerto.com

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.