The news is by your side.

Srí Lanka po teroristickom útoku zakázala Facebook, Instagram či Messenger

432

Určite ste už počuli o nedeľnom teroristickom útoku na Srí Lanke.  Dokopy 8 tragických výbuchov, z toho 3 v katolíckom kostole, majú za následok viac už ako 207 mŕtvych a až 450 zranených. Tunajšia vláda sa rozhodla nič neriskovať a okrem vydania absolútneho zákazu vychádzania von, vláda zablokovala sociálne siete ako Facebook, Messenger, Instagram, Viber či WhatsApp.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Prezidentský poradca Harindra Dassanayake povedal pre The New York Times, že „zablokovať sociálne siete bolo jednostranné rozhodnutie“.  Už v minulosti sa totiž rozpútali nepokoje a hádky len kvôli dezinformačným správam, ktoré sa šírili prostredníctvom sociálnych sieti. Vláda teda nenecháva nič na náhodu a nechce riskovať, aby sa v krajine rozpútala väčšia nenávisť či nepokoje šírením dezinformácií.

Zákaz môže trvať až niekoľko dní

V tejto chvíli nie je jasné dokedy potrvá absolútny zákaz sociálnych sieti na Srí Lanke. Pravdepodobne to môže trvať až niekoľko dní, kým úrady nebudú mať dostatočné informácie o vzniknutých útokoch, a budú si môcť dovoliť pustiť do sveta akúkoľvek ďalšiu komunikáciu prostredníctvom sociálnych sietí.

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok: theverge.com

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.