The news is by your side.

Telekom má obrovský výpadok po celom Slovensku. Týka sa aj teba?

256

Mobilný operátor Telekom má za sebou masívny výpadok, počas ktorého sa niektorí zákazníci nemohli vôbec nikde dovolať a nefungovali ani mobilné dáta. Sťažnosti od zákazníkov operátora Telekom sa množili hlavne na sociálnych sieťach.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

“Povaha problému je plošná a náhodná, t.j. zákazníci sa s ním môžu stretnúť na celom Slovensku, ale netýka sa všetkých čísel. Znamená to, že niektorí zákazníci môžu volať medzi sebou alebo byť dovolateľní z inej siete alebo volať do inej siete. Iní nie a sieť sa im javí ako preťažená,” povedal pre Topky.sk Michal Korec, hovorca pre služby a financie Telekomu.

“Ak je zákazník prihlásený v sieti, mobilné dáta môžu byť dostupné: fungujú aplikácie, sťahovanie dát, dajú sa uskutočniť hovory cez aplikácie ako Whatsapp. Táto situácia je od 10:35 a pracujeme na jej odstránení,”

„Po analýze problému začínajú cca od 14:00 nabiehať na naše mobilné siete prví zákazníci a obnovujú sa im hlasové i dátové služby. Spätná registrácia prebieha vo vlnách, nie plošne, preto by sme chceli zákazníkov ešte poprosiť o trpezlivosť,” oznámil o niekoľko hodín hovorca Telekomu s tým, že operátor robí všetko preto, aby všetko fungovalo korektne čo najskôr.

Zdroj: topky.sk, úvodný obrázok: broadbandtvnews.com

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.