The news is by your side.

Tragédia na Srí Lanke: Teroristický útok na tri kostoly a hotely. Zomreli stovky ľudí

928

Celý svet v nedeľu smúti so Srí Lankou. V nedeľu sa totiž dokopy udialo až 6 výbuchov, z toho tri v katolíckych kostoloch a tri v hoteloch, pričom minimálne v dvoch prípadoch majú výbuch na svedomí samovražední atentátnici.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!
Výbuch
Zdroj: TASR/AP

Teroristické útoky už neprežilo 138 ľudí, ďalších 400 ľudí utrpelo po vybuchoch zranenia. Podľa dostupných informácií od tamojších úradov, jednalo sa o dopredu naplánované výbuchy, ktoré neboli náhoda.

Výbuchy neboli náhodné

Výbuchy sa stali v kostole svätého Antona v hlavnom meste Kolomba, ďalší sa odohral v kostole svätého Šebestiána v meste Negomba neďaleko hlavného mesta. Tretí výbuch v kostole sa odohral v meste Madakalapuwa. Podľa dostupných informácií od tamojších úradov, v kostoloch boli v čase výbuchu ľudia, ktorí prišli na veľkonočnú omšu.

Výbuch
Zdroj: TASR/AP

K útoku prišlo cez Veľkonočnú nedeľu, ktorá je pre kresťanov mimoriadne silným dňom. Cirkevní predstavitelia zároveň požiadali občanov, aby sa nenechali zastrašiť. Z dôvodu útokov a možného ďalšieho nebezpečenstva, predstavitelia vlády rozhodli o uzavretí škôl až do utorka. Zároveň je zvolaná bezpečnostná rada, ktorá bude rozhodovať o ďalších krokoch.

Aktualizované 11:02: Výbuchy si už vyžiadali 160 obetí. Bilancia sa zhoršuje.

Aktualizované 11:26: Spravodajský server BBC hlási ďalšie dva výbuchy

Zdroj: topky.sk, úvodný obrázok: kosicednes.sk

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.