The news is by your side.

Veľká čistka Facebooku? Za tento rok bolo vymazaných už milión účtov

163

Najväčšia sociálna sieť na trhu bojuje voči falošným účtom nekompromisne. Facebook sa rozhodol takéto účty raz a navždy zmazať. Len za obdobie medzi mesiacom apríl a september, Facebook vymazal až 1,5 milióna falošných účtov a zo siete zmizlo viac ako 2 milióny kusov nevyžiadaných správ.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Facebook sa zaujímavými číslami pochválil vo svojej správe o normách spoločenstva. Samotná správa sa zaoberá rôznymi otázkami, medzi ktorými je aj ako postupovať s obsahom, kde je nahá osoba, nenávistná reč, teroristická propaganda či násilný obsah a falošné účty.

Facebook kontroluje FBI aj americká vláda

Sociálna sieť nasadila algoritmy, ktoré by mali pomôcť v boji s obsahom v rozpore s pravidlami Facebooku. Facebook je navyše pod dohľadom kontrólnych orgánov potom, čo bezpečnostná chyba ohrozila viac ako 50 miliónov účtov po celom svete.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: pexels.com

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.