The news is by your side.

Vo veku 116 rokov zomrel najstarší človek v Európe. Takto vyzeral!

710

Smutná správa prichádza z juhotalianského mesta Poggio Imperiale, v ktorom žila najstaršia žena v Európe. Dnes, 18. júna, najstaršia žena v Európe, ktorá sa dožila 116 rokov, zomrela. O smutnej správe informuje talianska tlačová agentúra ANSA.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

“Sme smutní, ale zároveň sa cítime poctení, že bola našou obyvateľkou,”povedal Alfonso D’Aloiso, starosta juhotalianskeho mesta Poggio Imperiale, v ktorom žila.

clovek
zdroj: Salvatore Sarra – Facebook

Prežila prvú aj druhú svetovú vojnu

Najstaršia žena v Európe dostala prezývku Nonna Peppa, čo v preklade znamená stará mama Peppa). Narodila sa 20. marca 1903. Je to človek, ktorý zažil prvú aj druhú svetovú vojnu a bol tu s nami od 19. storočia.  Nonna Peppa mala s manželom päť detí, 9 vnúčat a 16 pravnúčat. Kedysi sa starala o svoju kaviarničku.

Podľa dostupných informácií, na svete žije momentálne len 34 ľudí starších ako 110 rokov, pričom všetci z nich sú ženy.

Zdroj: teraz.sk, úvodný obrázok: vlastný

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.