The news is by your side.

Vrtuľník pomáhal ťažko zranenému cyklistovi

227

Mimoriadne dramatická situácia sa stala v sobotu 29.6 na Malinô Brdo, kde bude pomáhať zranenému 16-ročnému cyklistovi záchranársky vrtuľník. Chlapec sa po páde z bicykla veľmi ťažko zranil a zostal dokonca krátko v bezvedomí.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

„Na mieste sa nachádzali horskí záchranári, ktorí zranenému poskytli primárne ošetrenie. Spoločne ho na nosidlách previezli k vrtuľníku, ktorý pristál na najbližšom vhodnom mieste a pacienta preložili na palubu.

Posádku vrtuľníka čakal ďalší zásah

S poranením hlavy a podozrením na poranenie krčnej chrbtice ho následne letecky transportovali do Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku,” uviedla hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) ATE Zuzana Hopjaková.

Hovorkyňa zároveň doplnila, že len krátko po akcii pri pomoci zranenému cyklistovi, bol vrtuľník vyslaný do terénu  vážnej nehode dvoch áut. Pri dopravnej nehode sa vážne zranilo iba 19-ročné dievča, ktoré bolo transportované do Univerzitnej nemocnice v Martine.

Zdroj: aktuality.sk, úvodný obrázok: korzar.sme.sk

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.