The news is by your side.

Windows Phone 8 zajtra definitívne končí

166

Éra dlhodobo kritizovaného operačného systému Windows Phone 8 je zajtra na konci. Spoločnosť Microsoft už od zajtrajšieho dňa nebude pre žiaden smartfón s týmto systémom vydávať softvérové aktualizácie. Vývojári tak môžu písať a vyvíjať aplikácie už len pre zariadenia so systémom Windows 10.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Windows Phone 8 stráca aktualizácie

Spoločnosť Microsoft vo svojej správe upozorňuje, že vývojári môžu aj naďalej aktualizovať aplikácie pre mobilné systémy Windows, avšak iba majitelia zariadení so systémom Windows 10, budú môcť samotné aktualizácie stiahnuť a nainštalovať. Z Microsoft Obchodu už oficiálne odišli aplikácie ako Facebook a Messenger už aj pre Windows 10.  Špekuluje sa, že ďalšou na rade bude práve WhatsApp.

Facebook už nenainštalujeme ani na mobilný Windows 10

Je zaujímavé sledovať, ako operačný systém Windows Phone 8 definitívne končí. Kedysi mal Microsoft s týmto systémom, ako aj so systémom Windows 10, veľké plány, avšak nakoniec sa z jeho mobilných systémov nikdy nestal nejaký väčší obľúbenec a americká spoločnosť nakoniec začala ustupovať.

Zdroj: mspoweruser.com/a>, úvodný obrázok: korzar.sme.sk

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.