The news is by your side.

Zákaz Facebooku a Instagramu tínedžerom? Úrady chcú bojovať proti ich súkromiu a zdraviu

181

Facebook a Instagram je dnes pre mladých ľudí neodmysliteľná súčasť ich života. Z týchto dvoch elektronických služieb sa stala veľmi návyková vec, bez ktorej si veľa ľudí už ani nevie predstaviť svoju existenciu.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Regulačný úrad vo Veľkej Británii vydal 16 bodový návrh s doporučením väčšej bezpečnosti sociálnych sieti. V týchto bodoch zaznel aj návrh na možnosť zablokovania lajkovania obsahu na Facebooku a Instagrame pre osoby mladšie ako 18 rokov.

Mladí ľudia sú závislí

Ďalšie obmedzovania by sa mali týkať napríklad zhromažďovania dát. Regulačný úrad totiž bojuje za to, aby mladí ľudia mali aj naďalej svoje súkromie, o ktoré častokrát kvôli internetu prichádzajú. Vedenie spoločnosti Facebook sa zatiaľ k navrhovaným zmenám nevyjadrilo.

Bude veľmi zaujímavé sledovať, ako sa odporúčania regulačného úradu prejavia vo Veľkej Británii v praxi. Sociálne siete môžu údajne mladým ľuďom spôsobovať okrem závislosti nespavosť a horšie psychické zdravie.

Aký máš názor na návrh regulačného úradu. Si za to, aby boli sociálne siete pre mladých ľudí viac regulované, a teda chránili ich súkromie, prípadne zdravie?

Zdroj: refresher.cz, úvodný obrázok: Pexels.com

Zanechať odpoveď

Váš komentár nemohol byť publikovaný.

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.